Dorost komentáře

SLOVAN BZENEC – TJ VELKÉ BÍLOVICE                    10:1   (4:0)

Střelci branek: Pánik 4, Kosíř 3, Žůrek, Růžička, Jurtík po 1  

Sestava: Hýl V.-Hartman V., Kužela P., Ondříšek R., Dobrovolný I.(60´Horák V.)-Kolluch M., Ondříšek D. ©, Komínek, Žůrek D. (65´Jurtík M.)-Pánik (75´Růžička M.), Kosíř M. (87´Lysoněk D.)

Náhradníci: Horák V., Lysoněk D., Růžička M., Jurtík M.

V prvním podzimním mistrovském utkání jsme na domácím hřišti přivítali posledního soupeře z jarní části minulého soutěžního ročníku a to TJ Velké Bílovice. Po porážce 4:1 jsme chtěli určitě v novém soutěžním ročníku předvést mnohem lepší výkon a odčinit porážku.

Od počátku utkání, které začalo s mírným zpožděním jsme velmi dobře kombinovali a soupeře jsme na vlastní polovinu prakticky nepouštěli. Bylo vidět, že naše mužstvo se teprve sehrává, což se projevovalo zejména v nepřesných přihrávkách a nekvalitním zakončení. Postupem času, jsme převzali zcela režii utkání a dobře jsme kombinovali a po většinu času soupeř běhal bez míče. Poté co jsme vstřelili v 17´min. první branku, když se po pěkném centru Kollůcha z pravé strany prosadil ve vápně Pánik, dařilo se nám nepouštět soupeře do nebezpečných protiútoků. Po vstřelené brance, jako by z našich hráčů spadla nervozita a začali lépe kombinovat, byli důrazní a méně ztráceli míče. Dařillo se nám soupeře přečíslovat a zejména z pravé strany jsme připravovali dobré příležitosti našim útočníkům. Ti se nejprve zastřelovali, ale postupně se začali prosazovat. Během jedné minuty (ve 25´a 26´minutě) se nám podařilo definitivně zlomit odpor soupeře, když se prosadil opět Pánik a dvěmi brankami završil hattrick. Do konce prvního poločasu se zastřeloval i druhý útočník Kosíř, když nejprve spálil dvě stoprocentní šance, aby poté v 38´min. se konečně prosadil z dorážky. Do konce poločasu jsme kontrolovali hru, ale nebyli jsme již přesní v zakončení.

Do druhého poločasu jsme vstoupili podobně jako jsme skončili v tom prvním a opět jsme soupeře k ničemu nepouštěli. Po šesti minutách se opět prosadil Pánik a přidal svou čtvrtou branku v utkání. Po něm se prosadil pěknou střelou z vápna k tyči Žůrek a bylo to již šest nula. Po této brance jsme začali střídat hráče. V 72´minutě jsme poprvé a naposledy pustili soupeře k naší brance, kdy jsme na polovině ztratili míč a soupeř po rychlém protiútoku vstřelil jedinou branku v utkání, když si obránci nedokázali převzít hráče soupeře. Po této brance jsme opět soupeře zatlačilo na jeho polovinu a dobře jsme kombinovali.  Obraz hry se s příchodem nových hráčů nezměnil, což bylo pozitivní zjištění a skóre opět narůstalo, opět se trefil Kosíř, po něm se po pěkné kombinaci střelou bez přípravy trefil Růžička a po něm opět Kosíř, který tak zkompletoval svůj hattrick. Závěrečnou branku vstřelil Jurtík, který završil skóre na konečných 10:1 pro nás. Nutno podotknout, že nejméně dalších sedm stoprocentních šancí naši hráči neproměnili (trefovali tyče, břevna a brankáře soupeře) mohlo být skóre ještě vyšší. Utkání jsme zaslouženě vyhráli, získali tři body do tabulky a dobrým výkonem jsme vstoupili do nové sezóny. Výsledek ovšem není nutné přeceňovat a je důležité se koncentrovat na další zápasy soutěže, která bude ještě dlouhá.

Ing. Pavel Andrýsek – trenér